Setkání s meditací

Slovo meditace kolem mě létalo velmi dlouho.

A protože jsem byla žena, která žila v přesvědčení, že meditují jen mistři, nikdy jsem se neodvážila sednout si a meditovat.

V hlavě jsem si říkala: „Stejně to neumím a ani nevím jak“ a tak jsem žila ve velkém omylu, že k meditaci je třeba určitého nadání.

Poprvé jsem se s meditací setkala na našich pravidelných schůzkách jógy. Když jsem meditovala poprvé, vůbec jsem netušila, co od toho mám očekávat. Pamatuji si dodnes slova našeho učitele: „Když přijde myšlenka, jen ji pozoruj, nic nehodnoť.“

Zpočátku jsem při meditacích i usínala, ale i tak za tu hodinu jsem měla vždy pocit, že mi do každé mé buňky vstoupila nová energie…

Začala jsem si dávat s meditací pravidelné rande každý čtvrtek. Začala jsem vnímat svoji duši čím dál tím víc. Moje vnitřní síla stoupala neuvěřitelnou rychlostí vzhůru a pokaždé jsem měla pocit, že jsem se znovu narodila.

Na kurz Mentorek ženských meditací jsem odjížděla s pocitem, že mě čeká něco velkého. A taky že ano.

Ženské meditace Mohendžodáro jsou velmi jemné a laskavé. Jsou naladěné na ženu a její potřeby. Při každé meditaci jsem byla naprosto spojená se sebou, se svojí duší a tělem.

Cítila jsem, jak jdou do hloubky a čistí mé strachy, odstraňují ze mě masky a hlavně jsem začala cítit velkou lásku sama k sobě.

První meditace Tvořivé dětství“ mě vrátila do mých dětských let, začala jsem si vybavovat vzpomínky a cítila při tom neskutečné štěstí a hravost ve svém srdci. Uvědomila jsem si, jak jsem své vnitřní dítě zanedbávala.

Jelikož jsem žila stále v přesvědčení, že ke tvořivosti je třeba talent. A tehdy na kurzu jsem si uvědomila, že ho mám! Má ho každá žena!

Všechny se rodíme naprosto dokonalé. Jen okolní svět do nás vklade „přesvědčení“, že nejsme dost dobré a my tomu bohužel uvěříme. V této meditaci jsem viděla, jak bohatý je ten můj vnitřní svět. Kolik mám v sobě hravosti a kreativity a řeknu Vám, že je nádherné se každé ráno probudit a cítit ten pocit radosti a svobody.

I mé fyzické tělo se čistí. Druhý den na kurzu jsem začala slabě krvácet. Věděla jsem, že je to spojené s tím, jak všechny emoce a strachy, které jsem měla hezky zametené pod kobercem, jdou pryč.

Nyní vidím svět ještě barevnější. Jsem žena, která miluje sama sebe. Cítím se naprosto svobodná. Jsem žena ve své síle, která má otevřené srdce pro sebe a pro všechny. 🙂

ZDE DOPSTA NĚJAKÉ POSLÁNÍ…

Pomáhám ženám projít snadněji cestou onkologické léčby a následně v nich probudit úctu a návrat k jejich ženství. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Získej ZDARMA

    Text formuláře

  • Kategorie