Příběh z mé praxe

Moje milé ženy, dovolte mi, abych Vám touto cestou zodpověděla spousty otázek, co se týká Vaší onkologické léčby.

Na začátku Vám chci říct, že vím, jak je pro Vás tato cesta složitá, plná strachu a obav. Je zde bolest, obviňování a velký neznámý otazník „co bude dál?“.

Tento koncept je stavěn tak, aby Vaše cesta onkologicko-radioterapeutickou léčbou byla co nejjednodušší, zbavena strachu z budoucnosti a Vy jste se naučily každý přítomný okamžik prožít naplno „tady a teď“ ve své plné síle!

Projdu s Vámi celou léčbou. Společně se podíváme na to, co Vás čeká. Zodpovím Vám otázky, které budete mít na srdci, které Vás trápí a na které není u lékaře čas.

Ze své onkologické praxe vím, že je toho mnoho, na co se lékaře „stydíte zeptat“, často jsou to i velmi intimní otázky, které jsme s pacientkami řešily.

Jsem plně vědoma toho, že dnešní medicína se nevěnuje ženám s nádory dělohy a vaječníků tak, jak si ve skutečnosti zaslouží. A to plně holisticky. Je důležité se nasoustředit jen na fyzické zdravorní problémy, ale hledat příčkny i v naší nemocné duši…

Dovolte mi se s Vámi podělit o příběh z mé praxe:

Byla jsem v té době v chemoterapeutickém stacionáři, když jsem aplikovala chemoterapii jedné pacientce. Říkejme jí paní Maruška. Paní Maruška je krásná bytost, její úsměv svítil vždy na dálku, a přesto měla nádor dělohy.

Byl tak velký, že nemohla při aplikaci chemoterapie sedět na polohovatelném křesle, ale musela ležet na posteli. Chodila každé tři týdny a pokaždé jsme si spolu povídaly o tom, co ji trápí.

Jednou mi vyprávěla: „Sestři, mohu se Vám s něčím svěřit? Víte, já to nemám komu říct. Žiji pouze se synem a nechci ho zatěžovat svými bolestmi a strachy. Kamarádky nemám, jelikož když jsem jim sdělila svou diagnózu, zřejmě se lekly – už ani nezavolaly, jestli třeba nepotřebuji pomoc jen s nákupem.

Sestři, já mám bolesti, cítím se velmi unavená a nevím, co mě čeká. A moje vagína je úplně popálená, nemohu už skoro ani chodit, kontinuálně mi z ‚ní‘ vytéká zapáchající výtok. Lékařka mi dala nějakou mast, ale ta moc nezabírá…“ Pomalu se rozplakala…

Chytla jsem ji za ruku. Poradila jí, ať kamarádkám zavolá, jelikož ony netuší, jak se cítí. A pokud ani na její volání nebudou reagovat, nejsou to ženy, které si zaslouží, aby jim nadále věnovala jedinou svou myšlenku.

Poté jsme začaly řešit popálenou joni. Marušce jsem poradila, aby si denně dělala sedací koupele s bylinkami. Pořídila si měsíčkovou mast a několikrát denně svoji joni promazala s tou největší láskou a péčí. Dále bylo nutné, aby své joni dopřála i dostatek větrání. Společně jsme přišly na to, co bude nosit za oblečení, když půjde na ozařování a na chemoterapii.  Maruška přišla v upnutých džínách a to není právě moc vhodné oblečení. Dale jsme řešily  jak bude chodit oblékaná doma.

Měly jste vidět její oči. Už v nich nebylo tolik prázdnoty a bolesti. Hladila mi ruku a moc děkovala. A mně v tu chvíli došlo, že takových žen jsou zástupy… a potřebují vyřešit v bezpečném ženském kruhu veškeré otázky, které se jim při léčbě, ale i po jejím ukončení, vyplavují v hlavě.

Mají velmi raněnou tu nejintimnější a zároveň nejmoudřejší a nejcitlivější oblast našeho ženství. Jsou absolutně odpojeny od svého ženství, od své joničky a mluví o ní jako o spodku, který jim přidělal jen trápení!

– Pojďme společně probudit láskyplný vztah k sobě.

– Společně si projdeme krok po kroku Vaši léčbu tak, aby Vás nic nezaskočilo.

– Poradím, jak předcházet komplikacím, jak je zmírnit.

Jak se opět napojit na své ženství a nechat v sobě zase začít proudit svoji sexuální energii.

– Naučím Vás milovat svou joni a láskyplně o ni pečovat.

Zbavit se strachu, přestat myslet na budoucnost, zaobírat se minulostí, ale začít žít tím nejdůležitějším – „Tady A Teď“!

– Naučíte se říkat své potřeby.

– Naučíte se být k sobě laskavé.

– Zaposloucháte se do svojí duše a svého srdce.

Pomáhám ženám projít snadněji cestou onkologické léčby a následně v nich probudit úctu a návrat k jejich ženství. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Získej ZDARMA

    Text formuláře

  • Kategorie