Mám rakovinu…

„Máte nádor “… Vám sdělil lékař a pokračuje dál ve svém monologu o tom, co vše Vás ještě čeká, jaká vyšetření, jaký druh léčby, popřípadě operace a spousty dalších informací, které v tu chvíli ale vůbec nevnímáte, jelikož se Vám honí hlavou pouze jedna JEDINÁ MYŠLENKA: „JÁ MÁM RAKOVINU?“ … „NE, TO NENÍ MOŽNÉ,“… „to se mě přeci netýká,“ … „jistě se spletl!“ 

Pak zjistíte, že stojíte venku před ordinací, v ruce držíte spousty žádanek k různým vyšetřením a vůbec nechápete, co to znamená a pořád tomu všemu nevěříte. V hlavě se Vám promítá Váš dosavadní život. Přemýšlíte nad tím, co bylo, kde nastala ta chyba, jak je možné, že Vy a proč zrovna Vy?!

Zaplaví Vás vlna strachu, sebelítosti, přijde i šok, obviňování druhých a spousta výčitek!

 

Řeknu Vám jednu věc – je to lidské a přirozené. Všichni takovouto těžkou situaci prožíváme asi dost podobně. Poradím Vám s dovolením jednu věc: brečte, křičte, bouchejte do polštáře, a to tak dlouho, dokud to budete potřebovat. Zní to možná hloupě, ale věřte mi, je to velmi léčivé.

Mně osobně to moc pomohlo.

Poté Vás ovládají negativní myšlenky a strach, který číhá v každé mozkové buňce. Nesmíte mu dovolit, aby Vás ovládal. Myslíte, že to nejde? Ale ano, jde! Každodenním jednoduchým cvičením našeho mozku. Stačí se při každé negativní myšlence zastavit, nechat ji volně odplynout a začít vědomě dýchat.

Dělám to tak a pomáhá mi to i při stresových situacích. Zhluboka nosem se nadechnout, sledovat, jak studený dech proplouvá nosními dírkami, pak si počítat do pěti a pak pomalu a vědomě nosem vydechnout a pozorovat, jak Vás teplý vzduch hřeje na horním rtu. Vyzkoušejte to… zkuste to zařadit do svého každodenního života.

Pokračujte tím, že zahodíte svoje negativní myšlenky, jelikož zachovat si úsměv na tváři, radost ve svém srdci a zůstat napojené na své ženství je při onkologické léčbě to nejdůležitější.

Vraťme se k tomu, co všechno Vás čeká…

A co když držíte žádanku na CT vyšetření? Toto vyšetření není nikterak bolestivé. Nemusíte z toho mít obavu. Přijdete na vyšetření nalačno. Půl až hodinu dle zvyklosti pracoviště před vyšetřením budete popíjet kontrastní látku. Je to z důvodu odlišení anatomických struktur a zvýraznění či k zobrazení patologie.

Dále opět dle pracoviště spolknete tabletku antihistaminika, např. Dithiaden z důvodu prevence alergické reakce. Poté Vás RTG pracovník vyzve, ať se svléknete v kabince do spodního prádla a sundáte ze sebe všechny kovové věci.

Zavede Vás ke stolu, který zajíždí do prstence CT přístroje, lehnete si na záda a po celou dobu vyšetření budete v kontaktu s personálem. Po skončení byste měly sedět ještě nějakou dobu v čekárně. Pokud byste cítily nějaké svědění, pálení, pocity nateklého jazyka, je zapotřebí to okamžitě nahlásit personálu.

Na vyšetření určitě poproste kamarádku, přítele, manžela, někoho blízkého o doprovod. Jelikož po podání léků byste neměly řídit motorová vozidla. Měly byste i hodně pít, abyste kontrastní látku vyloučily co nejdříve z těla ven.

Na tomto vyšetření nejste naposledy. Další Vás čeká za tři měsíce v průběhu léčby chemoterapií a ozařováním nebo po jejím ukončení. Nazývá se tzv. restaging a je to vlastně porovnání s předchozími výsledky. Jednoduše řečeno po tomto vyšetření Vám teprve lékař sdělí, jak nádor reaguje na léčbu a jaký bude další postup.

Neděste se! Nebojte se!

Vzpomeňte si na to krátké cvičení s dechem na začátku tohoto článku a teď si ho zopakujte. Uvolněte se, usmějte se a hurá vzhůru do boje! Jste silná, úžasná, božská bytost, která porazí i tuto překážku ve svém životě. Jelikož všechny naše životní překážky nám vesmír neposílá jen tak… 🙂

Pomáhám ženám projít snadněji cestou onkologické léčby a následně v nich probudit úctu a návrat k jejich ženství. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Získej ZDARMA

    Text formuláře

  • Kategorie